ZDARMA

Žabák a mouchy

Pracovní list a hra.
ZDARMA

Náhled obsahu:

  • Co je obsahem?

  • Jak pracovat se souborem...

  • Fotogalerie

  • Podmínky užití

Obrázek žabáka a much.
Tento pracovní list se žabákem můžete využít s dětmi hned třikrát.

Na procvičení pravolevé orientace – Děti vybarví mouchy, které letí vpravo jednou barvou, a které letí vlevo, vybarví druhou barvou.

Jako stolní hru na procvičení počtů – Děti hází kostkou a podle toho, kolik padne na kostce, tolik much na hrací kartě si označí. Označit mohou mouchy tak, že je zakroužkují. Můžete hrací kartu zalaminovat a děti kroužkují stíratelným fixem. Potom bude karta k opakovanému použití. Nebo děti z modelíny vytvoří malé kuličky (procvičí jemnou motoriku) a kuličky dají na mouchy. Když pak padne na kostce nějaký počet, tak stejný počet kuliček děti na hrací kartě zmáčknou (tolik much chytí).

S dětmi s omj – Děti například při opakování slovní zásoby za každé slovo, které řeknou správně, mohou chytit jednu mouchu (zamáčknout jednu kuličku z modelíny). Cílem je pochytat jich co nejvíc.
© Kateřina Konvalinová.

Tento PDF materiál, včetně obsažených ilustrací a audio záznamů, je dílem autora a je poskytován pro pedagogické a osobní účely. Bez písemného souhlasu autora není dovoleno další veřejné šíření na internetu, sdílení veřejně přístupným způsobem nebo komerční využití tohoto materiálu. Prosím, respektujte autorská práva a použijte tento materiál pouze v souladu s uvedenými omezeními.