Jaro, léto, podzim, zima ve školce je pořád prima

Jsem autorkou knihy „Jaro, léto, podzim, zima ve školce je pořád prima“, která byla vydána v roce 2014 nakladatelstvím PORTÁL. S více než desetiletou historií si získala velkou oblibu mezi pedagogy a pedagogickými asistenty v mateřských školách s mnohatisícovým nákladem.

Právě na stránkách KLIK školky naleznete rozšiřující pracovní listy, které doplňují vždy jednu z dvaceti kapitol tištěné publikace.Publikace představuje soubor rozmanitých námětů k činnostem s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Aktivity jsou členěny do bloků, každý blok je uveden motivačním příběhem. Úkoly se vyváženě věnují rozvíjení pohybových dovedností, zdokonalování řečového projevu, motorických a grafomotorických schopností, zrakového vnímání, sluchového vnímání, smyslu pro rytmus, prostorové orientace, pozornosti, paměti, logického myšlení, rozlišování barev, geometrických tvarů, výtvarného projevu, postřehu, tvořivosti atd.

Aktivity zohledňují RVP PV. Deset kapitol je koncipováno jako průvodce školním rokem, činnosti lze tedy uplatňovat ve větších logických a tematických celcích, nicméně není to nutné, úkoly lze zařazovat i nezávisle na sobě.


Rozšiřující pracovní listy a aktivity k publikaci

 1. Úvodní pohádka
 2. Adámek jde do školky
 3. Ježek
 4. Strom ztrácí listí
 5. Dráček papíráček
 6. Prší
 7. Jak přichází zima
 8. Mikuláš
 9. Vánoce
 10. Karnevalová maska
 11. Sněhulák
 12. Tetka Chřipka
 13. První sněženka
 14. Velikonoce
 15. Jak mluví zvířátka
 16. O neposlušném koštěti
 17. Překvapení pro maminku
 18. Žabka princezna
 19. O smutném semaforu
 20. Dřevěný skřítek

Audio pohádky

Každá z rozšiřujících kapitol obsahuje krátkou audio pohádku, jejíž ukázkovou verzi naleznete níže.

Jak přichází zima
Mikuláš