Den stromů

Pracovní list ke Dni stromů.

Náhled obsahu:

  • Co je obsahem?

  • Jak pracovat se souborem...

  • Fotogalerie

  • Podmínky užití

Pracovní list ke Dni stromů k procvičení počtů a zrakového vnímání.
Pracovní list, ve kterém děti vybarví listy dle druhu (stejný druh = jedna barva). Dále pak mohou listy každého druhu spočítat. Také si obrázek mohou vzít ven na procházku a najít stejné listy i v přírodě. S dětmi si jednotlivé listy můžete pojmenovat – dub, javor, lípa.

Den stromů je svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více jak 40 zemích světa. Většinou se slaví na jaře nebo na podzim, ale datum není celosvětově jednotné a liší se podle klimatických podmínek a doby vhodné k sázení stromů v jednotlivých zemích. V České republice připadá Den stromů na 20. října. (Wikipedie)
© Kateřina Konvalinová.

Tento PDF materiál, včetně obsažených ilustrací a audio záznamů, je dílem autora a je poskytován pro pedagogické a osobní účely. Bez písemného souhlasu autora není dovoleno další veřejné šíření na internetu, sdílení veřejně přístupným způsobem nebo komerční využití tohoto materiálu. Prosím, respektujte autorská práva a použijte tento materiál pouze v souladu s uvedenými omezeními.